سلام

توی این پست می‌خوام درباره یه سری از اتفاق هایی که توی‌ این دو روز اخیر افتاده بنویسم.

دیروز ساعت ۱۲:۳۰ مسابقات بازی ریاضی مشهد شروع شد. ظهر روز اول بازی‌های انتخابی دانش‌آموزی انجام شد که قرار بود ۴ یا ۵ تیم به مرحله‌ی دانش‌جویی راه پیدا کنند.

ما هم توی این مسابقات شرکت کردیم و از ۳ بازی انجام شده ۲ بازی رو بردیم و پنجم شدیم.بعد از مسابقه‌ی سوم اسم تیم های راه‌یافته به مرحله‌ی بعد توسط آقای کاظمی اعلام شد. یکی از این تیم ها تیم "بی نام"بود که درواقع همان تیم ما بود. من و هم تیمی‌هام هم کلی خوش‌حال شدیم.بعد از حدود ۵ دقیقه که من رفتم بیرون یه هوایی بخورم(۳ ساعت بود که توی اون سالن داشتیم بازی می‌کردیم و نشسته بودیم) دوباره رفتم توی سالن برگزاری بازی ها و یکی از هم تیمی‌هام گفت که حذف شدیم. در این شرایط که ما تنها تیم اولی بودیم که تونسته بود اون‌قدر خوب کار کنه و پنجم بشه ما شتابان به سوی آقای کاظمی رفتیم. ایشون به ما گفتن که بهتره که ۱ ساعت صبر کنیم تا اگر تیمی نیومده بود ما رو جای اون تیم ببرن توی جدول بازی‌های دانش‌جویی.

بعد از حدود یک ساعت که وضعیت تیم ما رو هوا بود و  دیگه فکرش هم نمی‌کردیم بتونیم به مرحله‌ی بعد بریم دیدیم که تیم ۵ دانش‌جویی(یکی از تیم‌های دانشگاه یزد) نیومده بود. یک باره انگار جان تازه‌ای به تیم ما داده شد. آقای کاظمی هم که با همه‌ی گرفتاری‌های خودشون دنبال کار ما ‌هم بودن گفتن که بریم و جای اون تیم بشینیم.

تیم اولی که در بخش دانش‌جویی مقابل ما قرار داشت از یکی از دانشگاه های مشهد بود و به سادگی شکست خورد البته ما توی استراتژی‌مون یه سوتی بد دادیم که می‌تونستن ببرن ولی نفهمیدن و درنتیجه باختن.

تیم دومی که ما باهاشون بازی داشتیم خیلی قدر بودن (امسال دوم شدن،پارسال اول شدن و...) ولی ما چون بازی آلفا رو بردیم و استراتژی درستی داشتیم می‌تونستیم به سادگی شکستشون بدیم ولی متأسفانه باز هم یک اشتباه کوچیک توی بازی کردنمون رخ داد و باختیم.(مسابقات دو حذفی بود و ما هنوز حذف نشده بودیم) این آخرین بازی چهار شنبه‌ بود.

روز پنجشنبه:

اولین بازی روز پنج‌شنبه با یک تیم بجنوردی بود. و باز هم ما بازی آلفا و درنتیجه کل بازی رو بردیم.

در  دومین بازی هم ما بردیم و رفتیم به بازی سوم.

در سومین بازی روز پنج‌شنبه یکی از تیم های دانشگاه فردوسی از ما برد و ما حذف شدیم. باید کمی توضیح درباره‌ی این بازی بدم. این بازی کاملن شانسی بود و هیچ کدوم از تیم ها هیچ الگوریتمی برای برد این بازی نداشت تنها راهی که ما و تیم رو به روی ما داشت این بود که به صورت کاملن شانسی بازی کرده و برنده رو تعیین کنیم. که ما هم با این که بازی آلفا رو برده بودیم این بازی رو باختیم و حذف شدیم.

ما مسابقات بازی ریاضی حذف شدیم ولی هنوز یک مسابقه‌ی دیگه باقی‌مونده بود و اون لیگ دومینو بود.

این بار بازی تغییر نمی‌کرد و همیشه یکی بود و کاملن شانسی بود یعنی بردن یا باختن بازی فقط به شانس تیم ها ربط داشت. خوشبختانه ما تونستیم ۳ بازی اول رو ببریم و در بازی چهارم به استراحت خوردیم. تا این جا ما با ۴ برد و 0 باخت اول بودیم. در ۲ بازی بعد ما با نتایجی بسیار فجیع باختیم و در کل سوم شدیم.


در پایان جا داره که از چند نفر تشکر مخصوص بکنم:

۱-آقای مهدی کاظمی(اگه نبودن ما همون روز اول حذف می‌شدیم)

۲-آقای جابری(یکی از مسئولین اجرایی مسابقات که خیلی تلاش کردن)

۳-آقای قاسمیان(ایشون هم خیلی پیگیر اعتراضات و در کل کار های ما بودن)


به محض انتشار عکس ها از طرف دبیرخانه مسابقات آن‌های را در همین پست خواهم گذاشت.